3. PLENER ARTYSTYCZNY W TOSKANII
10-24 czerwca  2017


- 1 Tydzień okolice MONTALCINO  10 do 17 czerwca 2017 r. /sobota - sobota/


- 2 Tydzień okolice VOLTERRY 17 - 24 czerwca 2017 r. /sobota - sobota/

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Zapraszamy do udziału w 3. plenerze amatorów i profesjonalistów razem w czerwcu 2017r.

I turnus -
okolice MONTALCINO    Autentyczna posiadłość agroturystyczna położona jest ok. 28 km na południowy wschód od Sieny, usytuowana jest w pośród malowniczych wzgórz. Właściciele zajmują się uprawą zbóż oraz produkcją wina sangiovese i oleju extravergine, posiadają 120 hektarów ziemi, z której część zajmują lasy, pola zbóż i słoneczników, winnice oraz oliwki, reszta stanowi rezerwat przyrody, gdzie można zobaczyć między innymi bażanty i sarny. Właściciele hodują także zwierzęta między innymi: osiołki, koniki Pony, cielaki, krowy, kozy, owce, kaczki, gęsi, pawie. Jest to wyjątkowe miejsce, idealne do pracy twórczej. Do pięknego średniowiecznego miasteczka jest niespełna 7km. Na wspólne kolacje będziemy jeździć do restauracji oddalonej ok. 6 km od posiadłości.
Na miejscu w posiadłości istnieje możliwość wykupienia śniadań: kawa, herbata, soki owocowe, mleko, słodkie bułki, ciasto domowe, bułki, biszkopty, herbatniki, wędliny, jajka, sery, marmolady, jogurty cena ok. 6 Euro - śniadania serwowane są w sali śniadaniowej 450 metrów od domu wakacyjnego.
Idealne miejsce dla każdego artysty i nie tylko.

Ok 18 km od posiadłości położone jest, średniowieczne miasto MONTALCINO słynące z najlepszych włoskich win - Brunello di Montalcino.

 

 


II turnus - okolice VOLTERRY


Warsztaty malarskie w Toskanii, organizujemy w zabytkowej posiadłości położonej 20 km na zachód od Volterry. Zabudowania gospodarcze skupione są wokół majestatycznej willi, która sąsiaduje z charakterystycznym małym zamkiem i kościołem. Ze wzgórza roztacza się wyjątkowa panorama na dolinę rzeki pośród pięknych wzgórz Toskanii. Droga dojazdowa prowadzi przez zachwycające krajobrazy, winnic, pól uprawnych i gai oliwnych. Przy dobrej pogodzie można stąd dojrzeć Morze Tyrreńskie.

  Posiadłość, oddalona od turystycznego zgiełku, swym gościom zapewnia ciszę, spokój i piękną okolicę oraz przyjazną, gościnną atmosferę. Właściciele dbają o autentyczny i rustykalny, typowo toskański klimat. Jest to idealne miejsce do pracy twórczej, dające wiele inspiracji i natchnienia.
Posiadłość, oferuje zakwaterowanie w apartamentach, które zostały urządzone zgodnie z toskańskim, rustykalnym stylem. Wszystkie wyposażono w aneks kuchenny lub oddzielną kuchnię z lodówką i zmywarką, przelewowym ekspresem do kawy, łazienkę oraz sypialnie. W każdej łazience jest suszarka do włosów oraz mydełka i żele pod prysznic.

Gospodarze oferują produkty z tutejszego gospodarstwa: białe i czerwone wino, wyśmienitą oliwę z oliwek. Znajdujące się na zewnątrz stoliki i krzesła zachęcają do posiłków na świeżym powietrzu.
Codziennie rano oprócz niedzieli jest możliwość zamówienia świeżego pieczywa (bułki, chleby, focaccie). Na terenie obiektu znajdują się dwie pralnie, z których można korzystać gratis, w tym także proszek do prania.

Zdjęcia posiadłości i apartamentów oraz zdjęcia z 1. Pleneru (24-31.05.2014r.) dostępne są na stronie> www.luxury.bellatoscana.pl/plener-artystyczny-toskanii-2014

Na terenie obiektu, dla gości udostępniono basen (14m x 6m), kort tenisowy, miejsce do grillowania, dużą salę FIENILE (ok. 100m2) z biblioteczką gdzie jest możliwość korzystania z internetu WIFI GRATIS.

Przybliżone odległości: Lotnisko w Pizie: 71km, Siena: 82 km, Volterra: 23 km, San Gimignano: 60 km, Lucca: 97 km, Pisa: 70 km; Livorno: 49 km, Vada nad morzem Tyreńskim: 21 km.


Zdjęcia z 2. Pleneru w Toskanii i nasza oferta na FACEBOOKu: https://www.facebook.com/PlenerMalarskiToskania2017/?ref=bookmarks  

 

Oferta na Plenery malarskie w Toskanii 2017,

- 1 Tydzień okolice MONTALCINO  10 do 17 czerwca 2017 r. /sobota - sobota/
- 2 Tydzień okolice VOLTERRY 17 - 24 czerwca 2017 r. /sobota - sobota/

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Istnieje możliwość wykupienia 2 turnusów łącznie( rabat na drugi turnus -10%).
MATERIAŁY ARTYSTYCZNE

Dla każdego uczestnika, zapewniamy do dyspozycji na miejscu w Toskanii:

  • 1 sztalugę plenerową 

  • arkusze zagruntowanego płótna 45x60cm - 7 płócien do malowania farbami akrylowymi lub olejnymi

  • paletę plastikową

  • transport bloków z namalowanymi pracami do Warszawy, do Magazynu Sztuk

Przybory malarskie: farby, pędzle, kredki, pastele itp. uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie.

Zalecamy pracę farbami szybkoschnącymi typu: akryl, tempera, akwarela
z uwagi na transport zbiorowy wszystkich prac, nie będzie możliwy transport mokrych prac do Polski.


DOJAZD WŁASNY DO WŁOCH

W 2017 roku loty z Warszawy-Modlina
do Toskanii (Pizy) odbywać będą się we wtorki i soboty! :) niestety planowy przylot do Pizy to 22:50

Samochodem lub połączeniem lotniczym linii RYANAIR , przykładowo z Warszawy Modlina do Pizy przybliżony koszt biletu lotniczego dla 1 osoby tam i z powrotem: ok. 287 zł (cena z dnia: 29.10.2016)

Każdy pasażer może wnieść na pokład jedną torbę podręczną o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 1 małą torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm.
Możliwość wykupienia transportu dodatkowego bagażu rejestrowanego do 15kg za opłatą ok. 236 zł w obie strony.
Wszelkie informacje dostępne są na stronie linii lotniczych RYANAIR:
http://www.ryanair.com/pl/PRZEJAZD Z LOTNISKA NA MIEJSCE
Możemy pomóc uczestnikom zorganizować się w 3-4 osobowe grupy, aby wspólnie wynająć samochód na lotnisku (polecamy sieci AVIS, EUROPECAR).
Szacunkowy koszt wynajmu samochodu dla 3-4 osób to ok. 250 Euro + koszty paliwa ok 85 Euro/ na tydzień/ czyli ok.
85-120 Euro łącznie na 1 osobę.ZAKWATEROWANE - CENY:

W apartamentach składających się z pokoju dziennego z kuchnią, dwóch łazienek w przypadku 6-7 osobowego apartamentu lub 1 łazienki w przypadku 4-5 osobowego apartamentu.
Zdjęcia przykładowych apartamentów dostępne na naszej stronie:
http://www.luxury.bellatoscana.pl/plener-artystyczny-toskanii-2014/


Ceny uczestnictwa w plenerze
I turnus:

475,00 Euro
/os. (cena dotyczy zakwaterowania w pokojach, w apartamentach 6-7 osobowych, z 2 łazienkami lub w 4-5 osobowych z 1 łazienką)


II turnus:

475,00 Euro
/os. (cena dotyczy zakwaterowania w pokojach, w apartamentach 6-7 osobowych, z 2 łazienkami lub w 4-5 osobowych z 1 łazienką)


415,00 Euro/os.
(
cena dotyczy zakwaterowania na otwartej antresoli lub w pokoju dziennym na rozkładanej sofie, w apartamencie 6 osobowym z 2 łazienkami)

                  Istnieje możliwość wykupienia 2 turnusów łącznie ( rabat na drugi turnus -10%),
Możliwa jest rezygnacja uczestnika z zapewnianych przez organizatora Materiałów Artystycznych, w takim przypadku od ceny za turnus należy odjąć
60 Euro.

W przypadku I turnusu na kolacje będziemy jeździć do restauracji oddalonej ok. 6 km od posiadłości. cena kolacji ok. 20 Euro/os.
Do ceny uczestnictwa w II turnusie należy doliczyć obowiązkowy koszt wykupienia na miejscu 6 kolacji w cenie: 120 Euro/os.

(Powyższe ceny zostały skalkulowane przy założeniu, że będzie minimum 18 osób chętnych do uczestnictwa w Plenerze, w przypadku braku wymaganej liczby uczestników cena za osobę może ulec zmianie lub organizacja pleneru może zostać odwołana)TERMINY:

Listę uczestnictwa zamykamy do dnia: 15 listopada 2016r. - mamy tylko 18 miejsc na każdy z turnusów, dlatego trzeba się szybko decydować :)
Termin wpłaty zaliczki
w momencie rezerwacji (50%) lub całości kwoty.
Termin wpłaty pozostałej kwoty
(50%) do: 15 marca 2017r.

Zalecamy wykupienie ubezpieczona od kosztów rezygnacji z rezerwacji, z przyczyn losowych RGH 100% Signal Iduna
, koszt ok. 58 zł/ 1 turnus, ok 109 zł/ 2 turnusy


WLICZONE W CENĘ:

- opiekun artystyczny: Jacek Malinowski, Magazyn Sztuk filia Ośrodka Kultury Ochoty w Warszawie, magazynsztuk.pl
- opieka organizatora na miejscu: Rafał Knop, codziennie do 2 godzin (9:00 – 11:00), podczas wernisażu oraz podczas dodatkowych wycieczek fakultatywnych zorganizowanych przez Bella Toscana,
- 7 noclegów w apartamentach 6-7 osobowych z 2 łazienkami lub 4-5 osobowych z 1 łazienką - łóżka pojedyncze i podwójne przewidziane dla 1 osoby lub pary,
- gaz, światło, prąd, woda,
- pościel i ręczniki,
- organizacja wernisażu w ostatni dzień pleneru (piątek) o godz. 16:00 (przekąski, wino białe i czerwone,)

Korzystanie na miejscu w posiadłości z:
- basenu
- stołu do ping ponga
- stołu bilardowego
- kortów tenisowych
- rowerów
- grilla
- parkingu
- internet WIFI
- korzystanie z dużej sali FIENILE
- taksa klimatyczna
- sprzątanie końcowe apartamentów

- do dyspozycji na czas pleneru 1 szt. sztalugi plenerowej
- do dyspozycji na czas pleneru 1 szt. palety plastikowej
- gotowych zagruntowanych płócien 45x60cm -7 formatek płócien gotowych do malowania farbami olejnymi i akrylowymi
- transport
formatek płótna do Toskanii i z powrotem, z namalowanymi pracami do Warszawy, do Magazynu Sztuk
- ubezpieczenie podstawowe Bezpieczne Podróże Signal Iduna - 8 dni (KL 10 000 EUR, NNW 15 000 PLN)

Uwaga: Sprzątanie kuchni (zmycie naczyń) we własnym zakresie lub dodatkowa opłata 50 Euro za apartament. W przypadku wyrządzenia szkód jak również pozostawienia apartamentu w stanie nagannym pod względem czystości (między innymi: pozostawione śmieci, brudne lub zniszczone: naczynia, narzuty, kołdry, fotele, kanapy, itp..) właściciel pobierze dodatkową opłatę, której wysokość zależeć będzie od stanu pozostawionego apartamentu.


NIE WLICZONE W CENĘ:

- transport z Polski do posiadłości, w której będzie miał miejsce plener oraz z powrotem do Polski,
- 6 kolacji (od niedzieli do piątku) na miejscu dla całej grupy 18 osób (danie główne, sałatki sezonowe, chleb, deser, kawa lub herbata, wino domowe 1,5 l na 5 osób, woda, możliwość zamówienia również dań wegetariańskich), godzina 19:00 do uzgodnienia, cena za osobę
120 Euro płatne gotówką na miejscu podczas zakwaterowania, oraz w przypadku 1 turnusu ok. 20 Euro/ os za kolację
- wyżywienie we własnym zakresie,
- dodatkowe wycieczki fakultatywne

- opłaty parkingowe w miastach,
- bilety wstępu do muzeów itp.
- przybory malarskie: farby, pędzle, media itp.
- kaucja zwrotna 20 Euro/osoba - płatna gotówką na miejscu

 

RAMOWY PROGRAM PLENERU ( tematy )

sobota
przyjazd uczestników do posiadłości od 18:00 do późnych godzin nocnych, zakwaterowanie,


niedziela
- załatwienie formalności meldunkowych, co piszczy w trawie-zabawa z motywami roślinnymi, o godz. 19:00 kolacja.

poniedziałek
- rano-drzewa (wrażeniowe ujęcie tematu, traktowanie pejzażu plamą barwną z uwzględnieniem światłocienia), popołudniu-studium drzew, o godz. 19:00 kolacja.

wtorek
- rano-kompozycja horyzontalna (zagadnienie wody, odbicia w wodzie), popołudniu – studium wody (refleksy wodne, perspektywa powietrzna), o godz. 19:00 kolacja

środa
rano-detal architektoniczny (okno, ławka, fragmenty architektury),

popołudniu-elementy odbite w wodzie, o godz. 19:00 kolacja.

czwartek
- rano-dowolny pejzaż malowany trzema kolorami (czerwony, fioletowy, jasnoniebieski),

popołudniu-dowolny pejzaż malowany trzema kolorami (pomarańczowy, granatowy, zielony), o godz. 19:00 kolacja

piątek
- przegląd prac, 15:00 przygotowanie i zawieszenie obrazów w sali, o godz. 16:00 wernisaż, przed kolacją pamiątkowe zdjęcie o godz. 19:00 kolacja.

sobota
wykwaterowanie do godz. 10:00


PROPONOWANE WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

Wizyta i degustacja w winnicy Pagani de Marchi w Casale Marittima - cena za 1 osobę przy min. 15 uczestnikach – 22 Euro
(dojazd własny)

Oprowadzenie po winnicy, zapoznanie się z procesem wytwarzania wina, zwiedzanie piwnic, degustacja 5 win czerwonych, 1 białego, przekąski: grissini, krakersy, sery, wędliny regionalne, woda, możliwość zakupu degustowanych win.
Wina z tej winnicy otrzymały wysoką notę przyznawaną przez AIS Duemilavini 2010 – 4 kiście (na 5 możliwych), Veronelli 2010 – 3 gwiazdki, 92 pkt (na 100 możliwych).
Zapewniamy tłumaczenie na j.polski (czas ok. 4 godziny w winnicy, wyjazd o 15:00 powrót na 19:00 na kolację)
REZERWACJA - DOKUMENTY


Dokumenty rezerwacyjne wysyłamy na maila, konieczne będzie przysłanie wypełnionych i podpisanych dokumentów (fax 12 350 43 07 lub mail rezerwacje@bellatoscana.pl ):
- 1 strona Zamówienie Rezerwacji uczestnictwa w plenerze,
- załącznik nr 1 do Zamówienia Rezerwacji
- 2 strony Warunków Rezerwacji – każda podpisana,
- Oświadczenie do Ubezpieczenia


Poprosimy o dokonanie wpłat kwoty w Euro na konto w ING BANKU przelewem EUROPEJSKIM SEPA lub wpłata w kasie ING BANKU na podane konto walutowe.

Konieczne jest przesłanie potwierdzenia dokonania zapłaty do organizatora faxem lub mailem.


Osoby zainteresowane uczestnictwem w plenerze lub oraganizacją pleneru dla grupy min. 16 osób, prosimy o kontakt: rezerwacje@bellatoscana.pl
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości proszę o kontakt:

Rafał Knop +48 503 023 093
r.knop@bellatoscana.pl

www.bellatoscana.pl

Wpisz kod oferty np.: TOSAGR042_218
lub miasto np.: Siena