PLENER ARTYSTYCZNY TOSKANIA 2015

2 terminy pleneru:
19 - 26 września 2015r.

Zapraszamy do udziału w plenerze malarskim w Toskanii miłośników sztuk plastycznych (amatorów i profesjonalistów).
Warsztaty malarskie w Toskanii, w zabytkowej posiadłości rodowej położonej 20 km na zachód od Volterry. Siedziba rodowa położona jest na wzgórzu (223 m.. n.p.m.), pierwsze wzmianki o posiadłości sięgają 1186r. Zabudowania gospodarcze skupione są wokół majestatycznej willi, która sąsiaduje z charakterystycznym małym zamkiem i kościołem. Ze wzgórza roztacza się wyjątkowa panorama na dolinę rzeki pośród pięknych wzgórz Toskanii. Droga dojazdowa prowadzi przez zachwycające krajobrazy, winnic, pól uprawnych i gai oliwnych. Przy dobrej pogodzie można stąd dojrzeć Morze Tyrreńskie (20 km).

 

 

Posiadłość, oddalona od turystycznego zgiełku, swym gościom zapewnia ciszę, spokój i piękną okolicę oraz przyjazną, gościnną atmosferę. Właściciele dbają o autentyczny i rustykalny, typowo toskański klimat. Jest to idealne miejsce do pracy twórczej, dające wiele inspiracji i natchnienia.
Posiadłość, oferuje zakwaterowanie w apartamentach, które zostały urządzone zgodnie z toskańskim, rustykalnym stylem. Wszystkie wyposażono w aneks kuchenny lub oddzielną kuchnię z lodówką i zmywarką, przelewowym ekspresem do kawy, łazienkę oraz sypialnie. W każdej łazience jest suszarka do włosów oraz mydełka i żele pod prysznic.

Gospodarze oferują produkty z tutejszego gospodarstwa: białe i czerwone wino, wyśmienitą oliwę z oliwek oraz świeże jajka. Obok basenu jest miejsce do grillowania. Znajdujące się na zewnątrz stoliki i krzesła zachęcają do posiłków na świeżym powietrzu.
Codziennie rano oprócz niedzieli jest możliwość zamówienia świeżego pieczywa (bułki, chleby, focaccie). Na terenie obiektu znajdują się dwie pralnie, z których można korzystać gratis, w tym także proszek do prania.

Zdjęcia posiadłości i apartamentów oraz zdjęcia z 1. Pleneru (24-31.05.2014r.) dostępne są na stronie> www.luxury.bellatoscana.pl/plener-artystyczny-toskanii-2014

Na terenie obiektu, dla gości udostępniono basen (14m x 6m), kort tenisowy, miejsce do grillowania, dużą salę FIENILE (ok. 100m2) z biblioteczką gdzie jest możliwość korzystania z internetu WIFI GRATIS.

Przybliżone odległości: Lotnisko w Pizie: 71km, Siena: 82 km, Volterra: 23 km, San Gimignano: 60 km, Lucca: 97 km, Pisa: 70 km; Livorno: 49 km, Vada nad morzem Tyreńskim: 21 km.Oferta na Plenery malarskie w Toskanii 2015, Termin pleneru:  19 -26 września 2015r.

Dojazd własny do Włoch

Samochodem lub połączeniem lotniczym linii RYANAIR z Warszawy Modlina do Pizy. Przybliżony koszt biletu lotniczego dla 1 osoby tam i z powrotem: ok. 450 zł
Każdy pasażer może wnieść na pokład jedną torbę podręczną o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 1 małą torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm.
Możliwość wykupienia transportu dodatkowego bagażu rejestrowanego do 15kg za opłatą 236 zł w obie strony.
Wszelkie informacje dostępne są na stronie linii lotniczych RYANAIR: http://www.ryanair.com/pl/
Bilety już są dostępne na sezon 2015 r.


Zakwaterowane:

W apartamentach składających się z pokoju dziennego z kuchnią, z kominkiem, dwóch łazienek w przypadku 6-7 osobowego apartamentu lub 1 łazienki w przypadku 4-5 osobowego apartamentu.

Cena uczestnictwa w plenerze za 1 osobę: 365,00 Euro
(cena dotyczy zakwaterowania w sypialni, w apartamentach 6-7 osobowych, z 2 łazienkami lub w 4-5 osobowych z 1 łazienką)

Cena uczestnictwa w plenerze za 1 osobę: 335,00 Euro
(cena dotyczy zakwaterowania na otwartej antresoli, w apartamentach 6-7 osobowym z 2 łazienkami, lub w 4-5 osobowych z 1 łazienką)

 

Zdjęcia apartamentów dostępne na naszej stronie: http://www.luxury.bellatoscana.pl/plener-artystyczny-toskanii-2014/


(Powyższe ceny zostały skalkulowane przy założeniu, że będzie minimum 18 osób chętnych do uczestnictwa w Plenerze, w przypadku braku wymaganej liczby uczestników cena za osobę może ulec zmianie lub organizacja pleneru może zostać odwołana, konieczne jest wykupienie 7 kolacji na miejscu)


Zapisy na plener do dnia:
20 kwietnia 2015 r.
Termin zapłaty 1 raty (40%) lub całości kwoty (do wyboru) do: 20 kwietnia 2015 r.
Termin zapłaty 2 raty (60%) najpóźniej: 20 lipca 2015 r.


WLICZONE W CENĘ:

- opiekun artystyczny: Jacek Malinowski, Magazyn Sztuk filia Ośrodka Kultury Ochoty w Warszawie, magazynsztuk.pl
- opieka organizatora na miejscu: Rafał Knop, codziennie do 2 godzin (9:00 – 11:00), podczas wernisażu oraz podczas dodatkowych wycieczek fakultatywnych zorganizowanych przez Bella Toscana
- 7 noclegów w apartamentach 6-7 osobowych z 2 łazienkami lub 4-5 osobowych z 1 łazienką - łóżka pojedyncze i podwójne przewidziane dla 1 osoby lub pary,
- gaz, światło, prąd, woda,
- pościel i ręczniki,
- organizacja wernisażu w ostatni dzień pleneru (piątek) o godz. 17:00 (przekąski, wino Prosecco, wino białe i czerwone, rozwieszenie i ustawienie prac we własnym zakresie,

Korzystanie na miejscu w posiadłości z:
- basenu
- stołu do ping ponga
- stołu bilardowego
- kortów tenisowych
- rowerów
- grilla
- parkingu
- internet WIFI
- korzystanie z dużej sali FIENILE
- taksa klimatyczna
- ubezpieczenie podstawowe Bezpieczne Podróże Signal Iduna - 8 dni (KL 10 000 EUR, NNW 15 000 PLN)
- sprzątanie końcowe apartamentów
- podatek VAT

Uwaga: Sprzątanie kuchni (zmycie naczyń) we własnym zakresie lub dodatkowa opłata 50 Euro za apartament. W przypadku wyrządzenia szkód jak również pozostawienia apartamentu w stanie nagannym pod względem czystości (między innymi: pozostawione śmieci, brudne lub zniszczone: naczynia, narzuty, kołdry, fotele, kanapy, itp..) właściciel pobierze dodatkową opłatę, której wysokość zależeć będzie od stanu pozostawionego apartamentu.


NIE WLICZONE W CENĘ:

- transport z Polski do posiadłości, w której będzie miał miejsce plener oraz z powrotem do Polski,
- 7 kolacji (od soboty do piątku) na miejscu dla całej grupy 17 osób (danie główne, sałatki sezonowe, chleb, deser, kawa lub herbata, wino domowe 1,5 l na 5 osób, woda, możliwość zamówienia również dań wegetariańskich), godzina 18:00 lub 19:00 do uzgodnienia, cena za osobę 126 Euro płatne gotówką na miejscu podczas zakwaterowania,
- wyżywienie we własnym zakresie,
- dodatkowe wycieczki fakultatywne - Wizyta i degustacja w winnicy Pagani de Marchi, Wycieczka do San Gimignano,
- opłaty parkingowe w miastach,
- bilety wstępu do muzeów itp.
- przybory malarskie: podobrazia, farby, pędzle, media itp.
- kaucja zwrotna 100 Euro za apartament - płatna gotówką na miejscu

 

RAMOWY PROGRAM PLENERU (do uzgodnienia)

sobota
przyjazd uczestników do posiadłości do godz. 18:00, zakwaterowanie, załatwienie formalności meldunkowych, o godz. 19:00 kolacja.

niedziela
poszukiwanie inspiracji - praca twórcza, o godz. 18:00 kolacja.

poniedziałek
- praca twórcza, o godz. 18:00 kolacja.

wtorek - możliwa wycieczka fakultatywna do San Gimignano
- praca twórcza, o godz. 18:00 kolacja lub o godz. 19:00 w przypadku wyjazdu do San Gimignano

środa
- praca twórcza, o godz. 18:00 kolacja.

czwartek - możliwa wycieczka fakultatywna do winnicy Pagani de Marchi
- praca twórcza, o godz. 18:00 kolacja lub o godz. 19:00 w przypadku wyjazdu do winnicy

piątek
- praca twórcza, 15:00 przygotowanie i zawieszenie obrazów w sali Fienile, o godz. 16:30 wernisaż, przed kolacją pamiątkowe zdjęcie o godz. 19:00 kolacja.

sobota
wykwaterowanie do godz. 10:00

-------------


PROPONOWANE WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

Wizyta i degustacja w winnicy Pagani de Marchi w Casale Marittima -
cena za 1 osobę przy min. 15 uczestnikach – 22 Euro (dojazd własny)

Oprowadzenie po winnicy, zapoznanie się z procesem wytwarzania wina, zwiedzanie piwnic, degustacja 5 win czerwonych, 1 białego, przekąski: grissini, krakersy, sery, wędliny regionalne, woda, możliwość zakupu degustowanych win.
Wina z tej winnicy otrzymały wysoką notę przyznawaną przez AIS Duemilavini 2010 – 4 kiście (na 5 możliwych), Veronelli 2010 – 3 gwiazdki, 92 pkt (na 100 możliwych).
Zapewniamy tłumaczenie na j.polski (czas ok. 4 godziny w winnicy, wyjazd o 15:00 powrót na 19:00 na kolację)


Opcjonalnie jest możliwość zorganizowania:

- transferu w dniu przylotu z lotniska w Pizie do miejsca zakwaterowania oraz transferu powrotnego w dniu odlotu z posiadłości na lotnisko w Pizie - busem 19 osobowym,

- transportu do posiadłości w Toskanii zamówionych za naszym pośrednictwem podobrazi malarskich (w maksymalnej ilości: do 70 szt. maksymalny wymiar 70 x 50 cm, i do 20 szt. maksymalny wymiar 38 x 55, – ilości do uzgodnienia podczas przygotowania listy zamawianych podobrazi malarskich. Ze względu na ograniczoną przestrzeń ładowną musimy brać pod uwagę gabaryty zabezpieczonych obrazów z dystansami do transportu z powrotem do Polski )
Cennik podobrazi malarskich dostępny na stronie: http://www.sztalugi-podobrazia.pl/podobrazia-malarskie,95.html

- transportu namalowanych obrazów z Toskanii do Warszawy
- w przypadku wyboru przez uczestników tej opcji zapewniamy na miejscu 20 sztalug plenerowych aluminiowych lub drewnianych oraz 20 palet malarskich z PVC lub drewnianych,

 

Dokumenty rezerwacyjne wysyłamy na maila, konieczne będzie przysłanie wypełnionych
i podpisanych dokumentów: 1 strona Zamówienie Rezerwacji uczestnictwa w plenerze, + 2 strony Warunków Rezerwacji – każda podpisana, wysłana faxem na numer 12 350 43 07 lub mailem rezerwacje@bellatoscana.pl

Poprosimy o dokonanie wpłat kwoty w Euro na konto w ING BANKU przelewem SEPA lub wpłata w kasie ING BANKU na podane konto walutowe.

Konieczne jest przesłanie potwierdzenia dokonania zapłaty do organizatora faxem lub mailem.


-------------

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości proszę o kontakt:

Rafał Knop

+48 503 023 093
r.knop(at)bellatoscana.pl

 

Wpisz kod oferty np.: TOSAGR042_218
lub miasto np.: Siena